Nasza firma

RAMECH - producent łączników stabilizatora marki JGR

Nasza firma, dzięki inwestycjom w zróżnicowany i bogaty park maszynowy, posiada szeroki profil działalności. Zajmujemy się zarówno produkcją elementów zawieszenia samochodów, jak i wykonujemy usługi w zakresie: toczenie CNC, frezowanie CNC, szlifowanie kłowe, szlifowanie bezkłowe, prace na prasach, hartowanie, walcowanie gwintów, spawanie w osłonie argonu, zgrzewanie metali, automatyzacja procesów produkcyjnych (produkcja robotów przemysłowych).
Całość naszych działań wspomagana jest nowoczesnym oprogramowaniem CAD i CAM.

Jako jedni z nielicznych w Polsce produkujemy łączniki stabilizatora. Od 2001 roku posiadamy własną markę JGR, którą Klienci doceniają za wysoką jakość i konkurencyjne ceny.
Prowadzimy sprzedaż zarówno hurtową – zaopatrując duże firmy motoryzacyjne, jak i detaliczną – oferując łączniki stabilizatora Klientom indywidualnym. Możemy się pochwalić niezwykle obszernym katalogiem produktów, który dzięki wieloletniej pracy zawiera łączniki stabilizatora do prawie każdego samochodu, również do aut zabytkowych, terenowych, czy amerykańskich. Jesteśmy w stanie wyprodukować łączniki na specjalne zamówienie Klienta, np. do samochodów przerabianych lub oldtimerów.

Wykonujemy automatyzaje procesów produkcyjnych przy użyciu robotów CNC. Produkcja robotów odbywa się w naszym warsztacie,
a następnie montujemy i uruchamiamy proces w siedzibie zamawiającego. Każde zlecenie traktujemy indywidualnie.

Naszą dewizą jest najwyższa jakość, krótki termin realizacji i przystępna cena.

Zapraszamy do kontaktu z nami:

Mechaniczny Zakład Produkcyjno – ­Usługowy RAMECH s.c.
Grzegorz i Jakub Rawicki
ul. Rzemieślnicza 3
43­-305 Bielsko – ­Biała
biuro@ramech.pl
tel. 607403616

Kilka słów o naszej historii

Firma powstała w 1968 roku jako niewielki zakład ślusarski. Szybko wielu kontrahentów przekonało się o wysokiej jakości świadczonych przez nas usług i już w rok po założeniu, byliśmy dostawcą tarcz sprzęgłowych, pomp sprzęgłowych i pomp hamulcowych na tzw. “pierwszy montaż” dla takich potentatów motoryzacyjnych jak czechosłowacka Skoda, czy Tatra.

W połowie lat 70­tych firma rozpoczęła produkcję końcówek drążka kierowniczego, półosi napędowych i sworzni zwrotnicy, jako części zamiennych do samochodów Skoda. Równocześnie (w latach 70­90) nasza firma współpracowała z licznymi krajowymi i zagranicznymi kontrahentami w zakresie usług obróbki metali (koła zamachowe, elementy, mikroskopów, obiektywów Carl Zeiss, detale sputników i wiele innych).

Próbując nadążyć za szybko zmieniającymi się warunkami ekonomicznymi wciąż powiększamy swoje kompetencje, inwestujemy w moce produkcyjne i najnowszą technologię. Dzięki temu nasz warsztat może się poszczycić nowoczesnym i bogatym parkiem maszynowym,
a firma współpracuje z coraz to większą ilością kontrahentów. Zobowiązani szczytnymi tradycjami zawsze oferujemy produkty i usługi na najwyższym poziomie.