Obróbka cieplna

Obróbka cieplna 

Posiadamy własną hartownie, gdzie metodą objętościową można obrabiać detale o max wymiarach 800x200x350mm.

Zakres procesów obróbki cieplnej oferowanej przez firmę Ramech:

  •  Hartowanie
  •  Odpuszczanie
  •  Normalizacja
  •  Zmiękczanie
  •  Nawęglanie

Obróbka cieplna – profesjonalizm i efektywność

Obróbka cieplna jest niezwykle istotną częścią procesu produkcyjnego, pozwalając na poprawę parametrów elementu metalowego, by mógł spełniać swoje funkcje. Zależnie od tego, na jakich właściwościach Państwu zależy, w wyniku procesu możemy zwiększyć twardość obiektu lub sprawić, że stanie się bardziej plastyczny. Usługa obróbki może również wpłynąć na własności, takie jak przewodność elektryczna oraz cieplna.
Czytaj dalej…

Obróbka cieplna metali i stali – rzetelność i zaangażowanie

Świadczona przez nas usługa obróbki cieplnej polega na zastosowaniu jednej z technik, takich jak hartowanie, odpuszczanie, normalizacja, zmiękczanie bądź nawęglanie. Odpowiednio przeprowadzona czynność pozwala zmodyfikować zarówno własności mechaniczne, jak i plastyczne obrabianych tworzyw w celu uzyskania pożądanych rezultatów. Pracujący u nas specjaliści posiadają bogatą wiedzę, umiejętności, a także doświadczenie, dzięki którym doskonale wiedzą, jakie kroki należy podjąć, by obróbka cieplna metali przebiegła sprawnie i bez zbędnych komplikacji. Dysponujemy wysokiej jakości narzędziami oraz własną hartownią, w której metodą objętościową hartujemy detale o maksymalnych wymiarach wynoszących 800 × 200 × 350 mm.

Usługa obróbki cieplnej – zastosowanie

Obróbka cieplna stali oraz metali to skomplikowany proces, wymagający zastosowania adekwatnych narzędzi do wykonywanych czynności. Swoje zastosowanie znajduje w wielu gałęziach przemysłu, w których istotna jest precyzja. Usługę wykorzystuje się nie tylko w branży maszynowej czy hutnictwie, ale również w produkcji oraz przemyśle spawalniczym. Obróbkę cieplną stosujemy zarówno w odniesieniu do półproduktów bądź surowców, jak i gotowych elementów.

Jakie korzyści wiążą się z obróbką cieplną stali?

Zastosowanie obróbki cieplnej niesie za sobą szereg pozytywów. Przede wszystkim prowadzi do fizycznego oraz chemicznego wzmocnienia metali, doprowadzając do zmiany ich struktury, a tym samym uzyskując nowe, pożądane właściwości. Dzięki naszej pracy wiele elementów staje się gotowych do użytku w określonych warunkach, w których wytrzymałość ma ogromne znaczenie. Ponadto obróbka cieplna metali sprawia, że poddawane procesowi części zyskują większą trwałość, co przekłada się na wzrost wytrzymałości wytwarzanych z nich produktów czy tworzonych konstrukcji. W wyniku tego nie muszą Państwo obawiać się o częstą wymianą kosztownych podzespołów. Kolejnym atutem procesu jest możliwość uzyskania wysokiej jakości powierzchni, charakteryzujących się dużą twardością. Dzięki temu wyprodukowany artykuł będzie odporniejszy na uszkodzenia.

Dlaczego warto wybrać naszą firmę?

RAMECH to firma o szerokim profilu działalności, oferująca usługi na najwyższym poziomie. Zapewniamy profesjonalną obsługę, indywidualne doradztwo oraz wsparcie, na bieżąco omawiając z klientem wszelkie istotne kwestie. Dokładamy wszelkich starań, by współpraca przebiegała sprawnie i w przyjaznej atmosferze, dlatego w swoich działaniach stawiamy na klarowną komunikację. Dbamy o wysoką jakość świadczonych przez nas usług oraz oferowanych produktów przy jednoczesnym zachowaniu konkurencyjnej ceny. Dodatkowym atutem skorzystania z naszej oferty, jest krótki termin realizacji zamówienia, ponieważ doskonale wiemy, jakie znaczenie ma dla Państwa czas. W razie pojawienia się dodatkowych pytań warto się z nami skontaktować, abyśmy mogli udzielić szczegółowych odpowiedzi i pomóc w podjęciu optymalnej decyzji.